Д-р Маргарита Евстатиева дошла през 1961 г. в новопостроената болница в Оряхово, работила в Дестско отделение и след като специализа в ИСУЛ детски болети, става завеждащ на това отделение с 30 легла. Д-р Кръстев, неин състудент я запознава с бъдещия й съпуг Любен Стефанов Тодоров и през 1965 г. се женят. Имат две деца. През 1979 г. е повикана от ръководството на Дом "Майка и дете" във Враца и тя се съгласява да постъпи на работа в окръжния град, за да е по-близо до своите родители. Семейството се мести във Враца, а д-р Евстатиева става главен лекар на Дома до своето пенсиониране през 1991 г. 27 юли 2024 г., гр. Враца, интервю на Калина Тодорова.